Bohoslužby v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí bude bohoslužba slova v 8 hod. jako obvykle.

Ve čtvrtek mše sv. NEBUDE.

V pátek bude bohoslužba slova v 18 hod. jako obvykle.

V sobotu zde mše sv. NEBUDE.

Příští neděli budou v naší farnosti mše sv. jako obvykle.

Chci pozvat mladé na OpenAir GrilKnik tedy společné setkání mladých křesťanů z různých církví z Lysé a z Nymburka k vzájemnému poznání, společné modlitbě, hrám, jídlu, … A to již dnes od 15 hod. na katolickou faru a farní zahradu v Lysé. Nabízím odvoz od fary v Nymburce ve 14.35 hod. těm, kdo se mi osobně přihlásí. Více na www.facebook.com/events/426773931027064 (Podobná akce je plánovaná i na 24. září v Nymburce.)

Farní dovolená proběhne v krásné krajině v Hoješíně u Seče o víkendu 23. – 25. června. Ubytování v pokojích areálu kláštera školských sester. Doprava vlastní autem, případně vlakem do Třemošnice, odtud možnost individuálního odvozu do Hoješína. V pátek od 18 hod. mše sv. s otcem Jaroslavem na místě, od 19 hod. večeře, ubytování, posezení. V sobotu volnočasové aktivity podle zájmu – výlet do okolí, odpočinek, koupání v blízké přehradě, fotbálek, volejbal, petangue, … Večer táborák a společné posezení. Program zakončíme nedělním obědem. Zájemci se prosím nahlašte u Jakuba Jaksche ([email protected]).

Mariánská pouť polabí na Ostrově u Poděbrad bude v neděli 18. 6. od 14.30 hod. Autobus od vlakového nádraží z Poděbrad bude vyjíždět ve 13.55 hod.

Farní den bude v neděli 15. října. Času dost, ale prosím, pokud je zde nějaký zástupce některého církevního hnutí, řádu, komunity, který by nám chtěl krátce představit svou komunitu, aby se mi přihlásil. Zatím jsme oslovili zástupce Českomoravské Fatimi, Schönstatu, Fokoláre a Jezuitů.

V Nymburce:

Moc prosím, přijďte na úklid kostela, který bude tento čtvrtek 15. června od 17 hod.

Oslava 300 let od postavení Mariánského morového sloupu na Náměstí Přemyslovců proběhne za dva týdny v neděli 25. června. Po mši sv. půjdeme společně na náměstí a tuto událost si připomeneme a poděkujeme za Boží ochranu pro naše město a budeme prosit o Boží pomoc pro budoucnost.

Teď po mši sv. jste srdečně zváni na farní kávu na faru a na farní zahradu.