Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí zde mše sv. NEBUDE.

V úterý bude v Nymburce vikariátní konference. Společná mše sv. kněží Staroboleslavského vikariátu bude v 9 hod.

Ve čtvrtek bude mše sv. pro děti v 16 hod. Ranní mše sv. nebude.

V pátek a v sobotu budou mše sv. v 18 hod. jako obvykle.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

Ekumenická bohoslužba bude v Husově sboru za týden – tedy v neděli 20. května od 17 hod. Prosím opravdu přijďte podpořit společné úsilí o jednotu křesťanů, za kterou prosil Pán Ježíš před svou smrtí a která může být jedině darem Ducha sv.

Noc kostelů bude od pátku za týden. V pátek 25. května od 18 hod.

Seznámení s problematikou Istanbulské úmluvy, která má být aktuálně Českou republikou ratifikovaná, před čímž naléhavě varují mj. čeští a moravští biskupové se bude konat na faře v Nymburce v pondělí 14. 5. v 17.15 hod. Tato mezinárodní smlouva totiž zavazuje signatáře k vykořenění přirozeného Božího zákona v celé společnosti včetně školství a rodiny. Téma se zásadním způsobem dotýká každého člověka.

Přijďte se seznámit se základními pojmy!

U východu z kostela je možné podepsat petici poslancům a senátorům, kde se mimo jiné píše:

Smlouva nadále přesně nedefinuje pojem „stereotypní pojímání rolí žen a mužů“, pod který lze „schovat“ v podstatě cokoliv. … Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. … Istanbulská úmluva nutí stát převést kompetence státu na neziskový sektor, což je naprosto nepřijatelné. … My, níže podepsaní, jsme si vědomi toho, že Česká republika už v květnu 2016 hlasy ministrů za ANO a ČSSD Istanbulskou úmluvu podepsala a zavázala se tak k jejímu budoucímu přijetí. Požadujeme však, aby parlament ČR po vzoru Slovenska Úmluvu odmítl ratifikovat.“

Biskupské svěcení Zdenka Wasserbauera bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze tuto sobotu 19. května od 10 hod.

Mariánská pouť Polabí proběhne v neděli 17. června. Začátek je v osadě Ostrov u Poděbrad ve 14.30 hod. Odjezd autobusu od vlakového nádraží v Poděbradech je ve 14 hod.

Farní víkend pro všechny bude v Hoješíně od 22. do 24. června 2018. Předpokládaná cena je 200,- Kč na osobu (ubytování a jídlo). Vaříme sami. Program podobný jako 2017, tedy v pátek od 18 hod. mše sv. s otcem Jaroslavem na místě, od 19 hod. večeře, ubytování, posezení. V sobotu volnočasové aktivity podle zájmu – výlet do okolí, odpočinek, koupání v blízké přehradě, fotbálek, volejbal, petangue, … Večer táborák a společné posezení. Program zakončíme nedělním obědem. Zájemci se prosím nahlašte u Jakuba Jaksche ([email protected]).

Farní tábor bude opět v Uhelné Příbrami od soboty 11. srpna do soboty 18. srpna pro děti z prvního stupně a od 11. do 22. srpna pro děti z 2. stupně. Prosím vyzvedněte si přihlášky vzadu v kostele a hlavně se přihlaste.

V Nymburce:

Mám zde naléhavou prosbu, aby ti, kdo během uplynulých 5 let ještě nebyli nikdy uklízet kostel a nemají zdravotní problémy, aby přišli na úklid kostela, který bude ve čtvrtek 24. května v 17.30 hod.

V Sadské:

Dnešním dnem začíná v naší farnosti putovat soška P. Marie Fatimské. Smyslem je navázat na zasvěcení farnosti, které jsme vykonali při farním dnu v roce 2016 a zájemci mohou zasvětit své rodiny. Kdo si chce vzít na jeden týden do své domácnosti sošku P. M. F. a pomodlit se před ní zásvětnou modlitbu a v daném týdnu se u této sošky modlit, tak prosím přijďte po litaniích do zákristie a napíšeme pořadí. Předání bude probíhat vždy v neděli při mši sv. V daném týdnu si mne můžete pozvat domů – třeba jen na 15 minut – pomodlíme se zásvětnou modlitbu a požehnám vám i váš dům.