Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí zde mše sv. NEBUDE.

Ve čtvrtek bude mše sv. v 8 hod. jako obvykle.

V pátek bude mše sv. v 18 hod. jako obvykle.

V sobotu v Nymburce mše sv. NEBUDE.

Ekumenická bohoslužba bude v Husově sboru DNES od 17 hod. Prosím opravdu přijďte podpořit společné úsilí o jednotu křesťanů, za kterou prosil Pán Ježíš před svou smrtí.

Noc kostelů bude tento pátek – 25. května od 18 hod.

Výuka náboženství v příštím školním roce bude probíhat od 15.15 hod. do 17.15 hod. Prosím, abyste počítali s tímto posunem o 15 minut. V tomto školním roce bude poslední hodina ve čtvrtek 7. června.

Farní den bude tentokrát v Sadské. V ten den bude jediná mše sv. v naší farnosti v Sadské. Tento farní den bude v neděli 23. září 2018. Mše sv. v Nymburce a ve Všejanech v ten den nebudou. V sobotu 22. září v 18 hod. bude v Nymburce mše sv. s nedělními texty.

Mariánská pouť Polabí proběhne v neděli 17. června. Začátek je v osadě Ostrov u Poděbrad ve 14.30 hod. Odjezd autobusu od vlakového nádraží v Poděbradech je ve 14 hod.

Farní víkend pro všechny bude v Hoješíně od 22. do 24. června 2018. Předpokládaná cena je 200,- Kč na osobu (ubytování a jídlo). Vaříme sami. Program podobný jako 2017, tedy v pátek od 18 hod. mše sv. s otcem Jaroslavem na místě, od 19 hod. večeře, ubytování, posezení. V sobotu volnočasové aktivity podle zájmu – výlet do okolí, odpočinek, koupání v blízké přehradě, fotbálek, volejbal, petangue, … Večer táborák a společné posezení. Program zakončíme nedělním obědem. Zájemci se prosím nahlašte u Jakuba Jaksche ([email protected]).

Farní tábor bude opět v Uhelné Příbrami od soboty 11. srpna do soboty 18. srpna pro děti z prvního stupně a od 11. do 22. srpna pro děti z 2. stupně. Přihlášky do konce května. Přihlášku si můžete stáhnout zde http://nymburk.farnost.cz/akce/farni-tabor-2/

V Nymburce:

Mám zde naléhavou prosbu, aby ti, kdo v poslední době nebyli uklízet kostel a nemají zdravotní problémy, aby přišli na úklid kostela, který bude tento čtvrtek -24. května – v 17.30 hod.

V Sadské:

Pokračuje v naší farnosti putování sošky P. Marie Fatimské. Smyslem je navázat na zasvěcení farnosti, které jsme vykonali při farním dnu v roce 2016 a zájemci mohou zasvětit své rodiny. Kdo si chce vzít na jeden týden do své domácnosti sošku P. M. F. a pomodlit se před ní zásvětnou modlitbu a v daném týdnu se u této sošky modlit, tak prosím přijďte po litaniích do zákristie a napíšeme pořadí. Předání bude probíhat vždy v neděli při mši sv. V daném týdnu si mne můžete pozvat domů – třeba jen na 15 minut – pomodlíme se zásvětnou modlitbu a požehnám vám i váš dům.