Mše sv. v Nymburce během týdne budou podle obvyklého pořádku. Tedy v pondělí a ve čtvrtek zde bude mše sv. v 8 hod. ráno. V pátek a v sobotu zde budou mše sv. od 18 hod.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod., kdy se zvláště budeme modlit za zesnulé v Sadské a okolí.

Farní den bude tentokrát v Sadské v neděli 23. září 2018. V ten den bude jediná mše sv. v naší farnosti v Sadské a to v 10 hod. Pak bude následovat krátká přednáška o historii kostela, divadelní pohádka Víti Marčíka, povídání o vinici a o víně u nově založené vinice.

Autobus z Nymburka z Náměstí Přemyslovců odjíždí v 9.35 hod. Tento den mše sv. v Nymburce a ve Všejanech nebudou. V sobotu 22. září v 18 hod. bude v Nymburce mše sv. s nedělními texty.

Posvícení a zároveň poutní slavnost ke sv. Jiljí bude v Nymburce za týden – v neděli 2. září. Mše sv. bude v 9.30 hod. jako obvykle.

Volby do pastorační rady farnosti se uskuteční v neděli 14. října 2018.

Výuka náboženství začne 13. září. Připomínám, že náboženství bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15.15 hod. do 17.15 hod. na faře v Nymburce. Ve čtvrtek 13. září to bude probíhat takto:

15.15 – rozdělení do skupin a zahájení výuky

15.45 – mše sv. na začátek školního roku

16.45 – setkání s rodiči

V Nymburce:

Úklid kostela proběhne tento čtvrtek 30. srpna od 17.30 hod. Všichni jste srdečně zváni.

V naší farnosti pokračuje putování sošky P. Marie Fatimské. Smyslem je navázat na zasvěcení farnosti a zájemci mohou zasvětit své rodiny. Kdo si chce vzít na jeden týden do své domácnosti sošku P. M. F. a pomodlit se před ní zásvětnou modlitbu, tak prosím přijďte po mši sv. do zákristie. Předání bude probíhat vždy v neděli po mši sv. V daném týdnu si mne můžete pozvat domů – třeba jen na 15 minut – pomodlíme se zásvětnou modlitbu a požehnám vám i váš dům.

V Sadské:

Koncert Ireny Budweiserové proběhne zde v kostele sv. Apolináře zítra – tedy v pondělí 27. 8. od 18 hod. Vstupné 150,- v předprodeji 120,-Kč.