Mše sv. v Nymburce během týdne budou podle obvyklého pořádku.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod.

Příští neděli budou mše sv. v naší farnosti jako obvykle.

Srdečně zvu na setkání rodičů a prarodičů, jejichž děti chodí nebo budou chodit nebo by chtěli chodit na náboženství. Prosím opravdu přijďte prožít s katechety vašich dětí společné chvíle v přátelském posezení, kde bude možnost různé věci probrat, prodiskutovat, případně se na cokoli zeptat. Setkání se uskuteční na faře v Nymburce v neděli 17. září v 15 hod. – tedy za tři týdny.

Výuka náboženství bude zahájena ve čtvtek 21. září od 15 hod.

Setkání mladých křesťanů z různých církví z Nymburka a z Lysé – GrilKnik 2 – se uskuteční na farní zahradě v Nymburce v neděli 24. září od 15 hod. Čeká nás grilování, modlitba, hudba a společné aktivity.

V Nymburce:

Úklid kostela v Nymburce bude tento čtvrtek 31. srpna od 17 hod.

Slavnost posvěcení kostela – posvícení – oslavíme za týden v neděli 3. září při mši sv. v 9.30 hod.

V Sadské:

Děkuji všem, kteří se podíleli na úklidu kostela.

Rád bych u příležitosti posvícení řekl pár informací k opravě kostela. Pomalu dokončujeme opravu pláště, dále se ještě bude dělat odvodnění, oprava dveří a okolí kostela. Chceme ještě připojit i vnitřní výmalbu a určité zajištění oltářů – uvidíme, zda se to povede.

Ohledně kaple Panny Marie Bolestné bych rád sdělil, že stále ještě patří farnosti. Nyní pouze město požádalo o předání a teď je celá věc na Arcibiskupství. Pokud Arcibiskupství předání schválí bude připraven návrh smlouvy a uvidíme, jak se k tomu město postaví. Smlouva určitě bude obsahovat možnost, aby byla v kapli jednou za rok sloužena poutní mše sv.

V tomto roce se podařila oprava varhan včetně výměny motoru za 105.000,- Kč, kde 30.000,- přispělo město Sadská a dalších 15.000,- jeden soukromý dárce a také svůj příspěvek se 2.765,- Kč, které věnovali návštěvníci koncertu mateřské školy, a pak tu byly i další dary, které nebudu jmenovat.