Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí – slavnost Zvěstování Páně – mše sv. bude v 18 hod.

Ve čtvrtek bude mše sv. pro děti v 16 hod. Mše sv. ráno nebude.

V pátek bude mše sv. v 18 hod.

V sobotu v Nymburce mše sv. nebude, protože budeme na farní pouti.

Všechny mše sv. už budou v kostele.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod.

Připomínám všem, kteří se přihlásili na farní pouť, že pojedeme již TUTO SOBOTU – 14. dubna. Budeme odjíždět v 6.15 hod. ze Všejan, v 6.30 hod. z Nymburka a v 6.40 hod. ze Sadské. Návrat okolo 20 hod.

Ukládání ostatků kardinála Josefa Berana proběhne v sobotu 21. dubna takto:

V 10.00 hod. vyjde procesí s ostatky kardinála Berana ze Strahovské baziliky přes Pohořelec, Loretánskou ulicí na Hradčanské náměstí. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha bude od 11.00 hod. sloužena slavná mše sv. ke cti sv. Vojtěcha. Bohoslužbu bude přímým přenosem vysílat Česká televize. Po skončení mešní liturgie, jejímž hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka budou ostatky pana kardinála Berana přeneseny do kaple sv. Anežky České. V kapli bude rakev vystavena veřejné úctě do pondělí 23. dubna 2018. Vstup do katedrály (21. 4.) bude možný v rozmezí 9.45 – 10.45 hod. Je třeba počítat s časovou rezervou kvůli bezpečnostní prohlídce.

Requiem za oběti komunismu s prosbou za ochranu před návratem totality – mše sv. s doprovodem VOXu NYMBURGENSIS – proběhne v sobotu 21. dubna v 18 hod. v kostele sv. Jiljí. Zúčastní se jí i duchovní ostatních církví působících v Nymburce. Děje se tak v den, kdy jsou v katedrále ukládány ostatky kardinála Josefa Berana a kdy na druhé straně prezident republiky poprvé od listopadu 89´ navštíví sjezd komunistů v Nymburce.

Farní voda bude v úterý 8. května. Na jednodenní vodácký výlet se hlaste u Jiřího Podruha do 6. 5. Vybíráme zálohu 200,- Kč za pádlující osobu pro půjčovnu lodí. Letos máme v plánu pokračovat v platbě Jizery z Malé Skály. Podrobnosti k výletu pošleme emailem přihlášeným účastníkům. Email: [email protected]

Farní víkend pro všechny bude v Hoješíně od 22. do 24. června 2018. Předpokládaná cena je 200,- Kč na osobu (ubytování a jídlo). Vaříme sami. Program podobný jako 2017, tedy v pátek od 18 hod. mše sv. s otcem Jaroslavem na místě, od 19 hod. večeře, ubytování, posezení. V sobotu volnočasové aktivity podle zájmu – výlet do okolí, odpočinek, koupání v blízké přehradě, fotbálek, volejbal, petangue, … Večer táborák a společné posezení. Program zakončíme nedělním obědem. Zájemci se prosím nahlašte u Jakuba Jaksche ([email protected]).

Farní tábor bude opět v Uhelné Příbrami od soboty 11. srpna do soboty 18. srpna pro děti z prvního stupně a od 11. do 22. srpna pro děti z 2. stupně. Prosím vyzvedněte si přihlášky vzadu v kostele a hlavně se přihlaste.