S ohledem na nařízení ministra zdravotnictví v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 platí od 11. 3. 2020 ve farnosti Nymburk tato mimořádná opatření:

• Dnes (11.3.) se ve 20 hod. se spojíme ve svých domovech k modlitbě slavného růžence a korunky k Božímu milosrdenství za ochranu před koronavirem.
  • V sobotu 14. března se RUŠÍ postní duchovní obnova, ale v době od 17 do 18 hod. bude tichá adorace v kostele za Boží ochranu před koronavirem.
  • MŠE SV. BUDOU PODLE OHLÁŠENÉHO POŘÁDKU, ale sobotní mše sv. bude v kostele s nedělními texty a prosím všechny mladší 50 let, aby dali přednost účasti na této mši sv. Samozřejmě zveme k účasti všechny.
  • Prosíme všechny, kdo mají zdravotní problémy, byli v rizikové oblasti, mají nařízenou karanténu apod., aby se neúčastnili bohoslužeb, ale využili televizi NOE a rádio Proglas.
  • Ruší se do odvolání užívání kropenek, fyzické pozdravení pokoje a svaté přijímání se podává pouze na ruku.
  • Až do odvolání se ruší výuka náboženství a misijní klubko.
  • Ministrantský fotbalový turnaj se odkládá na neděli 19. 4. nebo 24. 5.
  • Ohledně dalších akcí sledujte aktuální informace.