Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí a ve čtvrtek zde bude mše sv. v 8 hod. ráno.

pátek a v sobotu zde mše sv. NEBUDOU!

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

Přednáška MUDr. Petra Nováka s názvem „Očima emigranta T. G. Masaryk, říjen 1918, první republika a Mnichov“ bude v evangelickém kostele v Nymburce v úterý 11. září od 18.30 hod.

Farní den bude tentokrát v Sadské v neděli 23. září 2018. V ten den bude jediná mše sv. v naší farnosti v Sadské a to v 10 hod. Pak bude následovat krátká přednáška o historii kostela, divadelní pohádka Víti Marčíka, povídání o vinici a o víně u nově založené vinice.

Autobus z Nymburka z Náměstí Přemyslovců odjíždí v 9.35 hod. Tento den mše sv. v Nymburce a ve Všejanech nebudou. V sobotu 22. září v 18 hod. bude v Nymburce mše sv. s nedělními texty. Prosím, pokud můžete přineste na farní den nějaké koláče (i hranáče), cukroví (i slanoví).

Volby do pastorační rady farnosti se uskuteční v neděli 14. října 2018. Návrhy na kandidáty bude možné podávat od příští neděle 9. září do pondělí 24. září 2018.

Výuka náboženství začne 13. září. Připomínám, že náboženství bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15.15 hod. do 17.15 hod. na faře v Nymburce. Ve čtvrtek 13. září to bude probíhat takto:

15.15 – rozdělení do skupin a zahájení výuky

15.45 – mše sv. na začátek školního roku

16.45 – setkání s rodiči

V Nymburce:

Děkuji všem, kdo byli ve čtvrtek uklízet kostel. Opravdu moc děkuji!

V naší farnosti pokračuje putování sošky P. Marie Fatimské. Smyslem je navázat na zasvěcení farnosti a zájemci mohou zasvětit své rodiny. Kdo si chce vzít na jeden týden do své domácnosti sošku P. M. F. a pomodlit se před ní zásvětnou modlitbu, tak prosím přijďte po mši sv. do zákristie. Předání bude probíhat vždy v neděli po mši sv. V daném týdnu si mne můžete pozvat domů – třeba jen na 15 minut – pomodlíme se zásvětnou modlitbu a požehnám vám i váš dům.

Teď po mši sv. srdečně zvu na farní kávu.

V Sadské:

Pouť v kapli P. Marie Bolestné bude za dva týdny v neděli 16. 9. v 11.15 hod. Mše sv. v kostele sv. Apolináře za dva týdny nebude!

Omlouvám se, ale dnes po mši sv. nebude eucharistická adorace. Budou křtiny.