Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

V pondělí bude mše sv. v 8 hod. jako obvykle.

Ve čtvrtek bude mše sv. pro děti již v 15.30 hod. Mše sv. ráno nebude.

V pátek zde bude mše sv. v 18 hod. – začíná jí noc kostelů.

V sobotu zde mše sv. NEBUDE.

Mše sv. v Sadské bude tuto středu od 17 hod.

Zakončení náboženství je tento čtvrtek 8. června. Sejdeme se v 15 hod. po jednotlivých skupinách. Od 15.30 hod. bude mše sv. zde v kostele a pak táborák na farní zahradě. Zveme i rodiče!

Ekumenická svatodušní bohoslužba bude toto pondělí 5. června – tedy zítra – od 18 hod. v našem kostele sv. Jiljí v Nymburce.

Noc kostelů proběhne již tento pátek 9. 6. od 18 hod. V naší farnosti jsou otevřeny kostely v Nymburce (náš sv. Jiljí, evangelický kostel, Husův sbor, prostory Křesťanského společenství a kaple sv. Jana Nepomuského), dále kostel v Sadské, ve Velence, v Budiměřicích, ve Všejanech a ve Velelibech. Více informací na www.nockostelu.cz

Chci pozvat mladé na OpenAir GrilKnik tedy společné setkání mladých křesťanů z různých církví z Lysé a z Nymburka k vzájemnému poznání, společné modlitbě, hrám, jídlu, … A to již za týden – tedy v neděli 11. června od 15 hod. na katolickou faru a farní zahradu v Lysé. Nabízím odvoz od fary v Nymburce ve 14.35 hod. těm, kdo se mi přihlásí ([email protected])   Více na www.facebook.com/events/426773931027064 (Podobná akce je plánovaná i na 24. září v Nymburce.)

Farní dovolená proběhne v krásné krajině v Hoješíně u Seče o víkendu 23. – 25. června. Ubytování v pokojích areálu kláštera školských sester. Doprava vlastní autem, případně vlakem do Třemošnice, odtud možnost individuálního odvozu do Hoješína. V pátek od 18 hod. mše sv. s otcem Jaroslavem na místě, od 19 hod. večeře, ubytování, posezení. V sobotu volnočasové aktivity podle zájmu – výlet do okolí, odpočinek, koupání v blízké přehradě, fotbálek, volejbal, petangue, … Večer táborák a společné posezení. Program zakončíme nedělním obědem. Zájemci se prosím nahlašte u Jakuba Jaksche ([email protected]).

Mariánská pouť polabí na Ostrově u Poděbrad bude v neděli 18. 6. od 14.30 hod. Autobus od vlakového nádraží z Poděbrad bude vyjíždět ve 13.55 hod.

Moc prosím, přijďte na úklid kostela, který bude ve čtvrtek 15. června od 17 hod.

Teď po mši sv. prosím zůstaňte na místě bude ještě krátká diskuse s panem biskupem zde v kostele a pak se zájemci mohou přesunout ještě na faru.