Bohoslužby během týdne budou takto:

pondělí a ve čtvrtek budou mše sv. v Nymburce v 8 hod.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

pátek a v sobotu budou mše sv. v Nymburce v 18 hod.

V pátek slavíme první pátek v měsíci budu zpovídat na faře od 16.30 hod. především děti a potom od 17.30 hod. v kostele.

Příští neděli budou mše sv. jako obvykle: v 8 hod. ve Všejanech, v 9.30 hod. v Nymburce a v 11.15 hod. v Sadské.

Farní den bude JIŽ DNES! od 15 hod. na farní zahradě v Nymburce. Čeká nás představení našeho jáhna Jiřího Dyčky, které bude hned na začátku, a proto je dobře přijít včas. Čeká nás modlitba, jídlo, pití a vzájemné sdílení. Vyhlašujeme soutěž pro děti a mládež do 18 let o nejlepší slanoví. Prosíme také dospělé, aby donesli něco na zakousnutí – také především něco slaného. Čekají nás i informace o různých aktivitách a dění ve farnosti.

Chci také pozvat na modlitbu chval, která se uskuteční v kostele sv. Jiljí v Nymburce TENTO ČTVRTEK (5. září) od 18.30 hod. Bude pod vedením manželů Beranových a bylo by škoda nevyužít tuto příležitost.

Srdečně zveme všechny mladé od 12 let na setkání mládeže, které proběhne na faře v Lysé nad Labem – JIŽ ZA TÝDEN – v neděli 8. září od 16 hod. (do 20 hod.) Můžete se těšit na společnou hru, katechezi a skupinky, opékání buřtů a vedenou modlitbu (adorace s chválami). Organizují farnosti Lysá a Nymburk. Z Nymburka budeme vyjíždět v 15.37 hod. z hlavního nádraží. Sraz před nádražím je v 15.29 hod. Návrat do Nymburka ve 20.49 hod. Je možné jet i bez přihlášení, ale pokud víš, že pojedeš, tak se přihlas zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLIHShfSUt57vLSbCiMdornl86V1niXLWZKVfGa1VwQpzupg/viewform?sfnsn=wa

Výuka náboženství v Nymburce ve školním roce 2024 – 2025 bude opět ve čtvrtek od 15.30 do 17.30 hod. Výuku zahájíme ve čtvrtek 19. září. Není třeba podávat přihlášky – stačí přijít.

Posezení ve farní charitě (Tyršova 696, Nymburk) pro všechny příznivce charitního díla anebo i pro ty, kdo se jen chtějí podívat, bude ve čtvrtek 12. 9. od 18 hod. Těšit se můžete na jemnou hudbu a přátelské setkání u čaje či kávy.

Dále bych chtěl pozvat na tyto akce:

19. 10. – Misijní kongres dětí v Litoměřicích

23. 11. – Arcidiecézní setkání mládeže v Praze

23. 11. – potravinová sbírka v Albertu v Nymburce

V SADSKÉ:

Dnes bude po mši sv. eucharistická adorace.

Za dva týdny nebude mše sv. zde, ale v neděli 15. 9. bude poutní mše sv. v kapli P. Marie Bolestné v 11.15 hod.