Mše sv. v Nymburce během týdne budou až do pátku podle obvyklého pořádku tedy:

V pondělí a ve čtvrtek budou mše sv. v 8 hod. na faře.

V pátek bude mše sv. v 18 hod. v kostele.

V sobotu bude mše sv. se zpěvem rorátů v 6.30 hod. v kostele.

Večerní mše sv. v sobotu nebude.

Příští neděli, která je zároveň Štědrým dnem budou mše sv. v naší farnosti dle Vánočního rozpisu tedy:

V Nymburce mše sv. ze 4. neděle adventní v 9.30 hod. dopoledne. Dále bude v Nymburce již mše sv. z Hodu Božího Vánočního v 16 hod. a potom bohoslužba slova ve 22 hod.

Ve Všejanech mše sv. na Štedrý den ráno nebude, ale ve Všejanech bude až půlnoční mše sv. ve 24 hod.

V Sadské mše sv. na Štedrý den dopoledne nebude, ale bude zde až bohoslužba slova z Hodu Božího Vánočního ve 20.30 hod.

Ve Velelibech bude půlnoční bohoslužba slova ve 24 hod.

Na Hod Boží Vánoční – v pondělí 25. prosince – budou mše sv. v naší farnosti jako v neděli.

Na svátek sv. Štěpána – v úterý 26. prosince – budou mše sv. ve Velelibech a v Budiměřicích. V 9 hod. bude mše sv. ve Velelibech a v 10 hod. v Budiměřicích.

Rozpis zpovídání před Vánoci a bohoslužeb ve Vánočním oktávu si můžete vzít vzadu v kostele. Velké zpovídání před Vánoci, na které přijede i P. Pavel Porochnavec a P. Ludvík Pfeifer bude v sobotu 23. 12. po rorátech – tedy od 8 hod. ráno.

Srdečně zvu všechny, aby přišli na posezení do restaurace „Katovna“ v Nymburce a svododně vyjádřili z čeho mají v naší farnosti radost a co je naopak trápí, bolí, štve, … – jde tedy o akci: Strasti a slasti farnosti 3. Sejdeme se v pátek 12. ledna v 19 hod. v restauraci „Katovna“ v Nymburce.

V Nymburce:

Teď po mši sv. bude na faře farní káva. Všichni jste srdečně zváni.

Adventní koncert ZUŠ Nymburk bude zde, v kostele sv. Jiljí, toto úterý 19. prosince od 18.00 hod.

Naléhavě prosím, zda by se našel někdo, kdo by vykonával službu kostelníka/kostelnice. Zvláště se jedná o služby v pondělí a ve čtvrtek ráno od února příštího roku (tedy už velmi brzy), ale také o služby v ostatní dny (během víkendu). Případný zájemce by nemusel vykonávat tuto službu každý týden, ale dle předem domluveného rozpisu.

V Sadské:

Pobožnost s předáváním betlémského světla bude u sochy P. Marie v Kersku dnes v 17 hod.

Posvěcení kaple mezi Sadskou a Zvěřínkem proběhne ve středu 17. ledna v 10 hod.