Mše sv během týdne budou takto:

pondělí a ve čtvrtek budou mše sv. v Nymburce na faře v 8 hod.

pátek bude mše sv. v Nymburce v kostele v 18 hod.

sobotu bude v Nymburce v kostele mše sv. v 6.30 hod. se zpěvem rorátů. Večerní mše sv. tuto sobotu NEBUDE.

Příští neděli – Štědrý den – budou mše sv. takto: dopoledne bude pouze mše sv. v Nymburce v 9.30 hod.; pak budou mše sv. v Nymburce v 16 a 24 hod. ze slavnosti Narození Páně. V Sadské bude bohoslužba slova ve 20.30 hod. ze slavnosti Narození Páně a ve Všejanech ve 22 hod. Bude také bohoslužba slova z Narození Páně v Chlebích ve 22 hod. a ve Velelibech ve 24 hod.

Na Hod Boží Vánoční – v pondělí 25. 12. budou mše sv. jako v neděli.

Na svátek sv. Štěpána v úterý 26. 12. budou mše sv. ve Velelibech a v Budiměřicích. V 9 hod. bude mše sv. ve Velelibech a v 10 hod. v Budiměřicích.

Rozpis mší sv. a dalších aktivit během Vánoc najdete také zde: Vánoce 2023 – Program farnosti | Římskokatolická Farnost Nymburk

Velké zpovídání bude TUTO sobotu 23. 12. od 8 do 10 hod. Zpovídat budu v Nymburce na faře třeba i dnes od 15 do 16 hod. nebo např. ve středu a ve čtvrtek vždy od 18 do 20 hod. Kompletní rozpis zpovídání je zde: Vánoce 2023 – svátost smíření | Římskokatolická Farnost Nymburk

Živý Betlém – divadelní představení dětí z naší farnosti s koledami a dalšími Vánočními písněmi – bude v kostele sv. Jiljí v Nymburce na Hod Boží Vánoční (pondělí 25. 12.) od 15 hod.

Výuka náboženství bude v Nymburce jako obvykle ve čtvrtek v 15.30 hod. Prosím děti, které účinkují v Živém Betlému, aby určitě přišli. V Sadské tento týden už výuka náboženství nebude.

Prosím všechny, kteří se modlí živý růženec, ale v posledním měsíci to nepotvrdili Marii Müllerové, aby to udělali co nejdříve. Dále prosím, abyste se k nám ještě někteří přidali a modlili se s námi živý růženec, což znamená pomodlit se jeden desátek denně v libovolný čas. Nahlaste se u Marie Kateřiny Mullerové (736 60 99 22; [email protected])

Tříkrálová sbírka proběhne od 1. do 14. ledna a skupinky koledníků, tří králů, přinášejí radost a požehnání lidským obydlím. Do úředně zapečetěných pokladniček mohou lidé přispět na dobročinné účely. Vykoledované prostředky jsou rozděleny mezi předem deklarovaný záměr farní charity, která je vybrala (65% výnosu), velké diecézní projekty, krizový fond (mimořádné události, pomoc v zahraničí), projekty Charity ČR a zákonné režie sbírky (5%). Tříkrálová sbírka v naší farnosti pomůže Farní charitě Nymburk s udržením služby lidem bez domova, která je v regionu unikátní. Tito lidé přicházejí do nízkoprahového centra na polévku, čaj, ohřát se, vysprchovat, oholit, použít WC, odnést si ošacení, obuv, přikrývky a jiné základní potřeby, a také pro radu a pomoc s hledáním cesty k důstojnému životu. Tříkrálová sbírka podpoří také naši půjčovnu kompenzačních pomůcek, která nemocným, hendikepovaným a seniorům umožňuje zůstat doma v péči své rodiny; potravinovou pomoc lidem a rodinám v nouzi a pomůže s údržbou tzv. “charitního obchůdku” (Kontaktní místo pro osoby bez přístřeší, lidi v nouzi a klienty půjčovny …) Prosím, pokud by se ještě někdo chtěl přidat se skupinou koledníků v některé obci, tak dejte vědět mně nebo Ince Červené.

Koncert Česká mše Vánoční J. J. Ryby v podání souboru Hlahol bude v kostele sv. Jiljí v Nymburce v úterý 26. 12. od 16 hod.

V NYMBURCE:

Koncert ZUŠ v našem kostele sv. Jiljí bude toto úterý od 18 hod.

Moc prosím dobrovolníky, zda by se zapsali na hlídání u betléma na 25. a 26. 12. a na Nový rok.

Připomínám, že každou středu od 17.30 do 18.30 hod. je kostel sv. Jiljí otevřený.

V SADSKÉ: Zpovídat budu teď po mši sv. zde v Sadské ale na faře.