Biřmovancům připomínám, že dnes od 17.15 hod. pokračuje naše příprava na biřmování.

Mše sv. během týdne budou takto:

V pondělí bude mše sv. v Nymburce na faře v 8 hod.

úterý – slavnost sv. Josefa – mše sv. bude v Nymburce v kostele v 9 hod. v rámci vikariátní konference.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

Ve čtvrtek bude mše sv. v Nymburce na faře v 8 hod.

pátek a v sobotu budou mše sv. v Nymburce v kostele v 18 hod. V pátek bude od 17.30 hod. křížová cesta.

Příští neděli budou mše sv. takto: v 8 hod. ve Všejanech, v 9.30 hod. v Nymburce a v 11.30 hod. v Sadské.

Mše sv. během Velikonočního oktávu najdete zde: Velikonoce 2024 – Program farnosti | Římskokatolická Farnost Nymburk zpovídání před Velikonocemi najdete zde: Velikonoce 2024 – svátost smíření | Římskokatolická Farnost Nymburk Chtěl bych upozornit, že tzv. velké zpovídání je už tuto sobotu od 8.30 do 10 hod.

Pastoračně duchovní a pozorovací sekce farní rady se sejde toto pondělí (zítra) od 16.30 hod. na faře v Nymburce. Případní zájemci jsou srdečně zváni.

Výuka náboženství bude v Nymburce i v Sadské jako obvykle.

Farní pouť do Krzesowa bude v sobotu 13. dubna. Informace o poutním místě zde:

Krzeszów – Europejska Perła Baroku – Oficjalna Strona Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (opactwo.eu)

Odjezd bude v 7 hod. ze Všejan, v 7.15 z Nymburka (Nám. Přemyslovců), v 7.30 ze Sadské a v 7.45 z Poděbrad (před vlakovým nádražím). Návrat okolo 19 hod. Cena za cestu, která se platí při přihlašování je 500,- Kč. Dále je potřeba počítat, že se bude platit vstupné 25 zlotých (cca 170,- Kč) a případně oběd, kdo bude chtít. Toto bude možné zaplatit v korunách v autobuse. Hlaste se v Nymburce u paní Hájkové (737 464 273 nebo [email protected]), ve Všejanech u paní Homolové a v Sadské u paní Štěpánové. Prosím, přihlaste se co nejdříve!

Taxiway – duchovně táborová akce pro mladé od 12 do 16 let bude na Králíkách od 28. 7. do 2. 8.

Náš farní tábor bude od soboty 10. 8. do soboty 17. 8. opět ve Stříbrné Skalici. Přihlášky jsou vzadu v kostele.

Děkuji moc všem, kdo přispěli na opravu věže. Během března přišlo na transparentní účet 46.500,- Kč a na běžný účet dalších 5 tisíc. TENTO čtvrtek bude střecha vyzdvižena pravděpodobně okol 9 hod.

V NYMBURCE:

Prosím o pomoc s úklidem, který bude TUTO středu (20. 3.) a TENTO čtvrtek (21. 3.) vždy od 17.30 hod. Ve středu budeme uklízet ve výškách a ve čtvrtek při zemi.

Teď po mši sv. bude křížová cesta s naší scholou – kapelou Nahoru.

VE VŠEJANECH:

Za týden ještě bude křížové cesty od 7.30 hod.

V SADSKÉ:

Příští neděli bude křížová cesta od 11.00 hod. Teď po mši sv. bude svátost smíření na faře.