Bohoslužby během týdne budou – dá-li Pán – takto:

pondělí bude v Nymburce mše sv. v 8 hod.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod.

Ve čtvrtek bude v Nymburce mše sv. v 8 hod.

V pátek bude v Nymburce mše sv. v 18.05 hod.

sobotu bude v Nymburce mše sv. v 18 hod.

V neděli 30. května budou mše sv. jako obvykle: 8.00 hod. – Všejany; 9.30 – Nymburk a 11.15 hod. Sadská.

Příprava na 1. sv. přijímání pokračuje toto pondělí od 17 hod. na faře v Nymburce. Tentokrát prosím, aby kromě dětí přišel i někdo z rodičů nebo prarodičů.

Tento čtvrtek bude náboženství opět od 15.15 hod. na faře v Nymburce. Začneme modlitbou na farní zahradě. Po náboženství bude misijní klubko.

Příprava na biřmování pokračuje tento čtvrtek od 16.15 hod. na faře v Nymburce.

Farní tábor bude od soboty 31. 7. do soboty 7. 8. 2021 pro 1. stupeň a do středy 11. 8. pro 2. stupeň. Přihlášky jsou vzadu v kostele.

První sv. přijímání bude v neděli 6. června v Nymburce při mši sv. v 9.30 hod. V neděli 6. června mše sv. v Sadské nebude.

Akce „Noc kostelů“ je již tento pátek (28. 5.) od 18 hod. V naší farnosti budou otevřeny kostely v Nymburce, v Sadské, ve Všejanech a ve Velelibech. Kdo by byl ještě ochoten pomoci s hlídáním kostela v Nymburce, tak prosím, aby se přihlásil u Adama Vítů nebo u mě.

Plánujeme uskutečnit Farní víkend v Jitravě u Jablonného v Podještědí od 18. do 20. 6. Prosím zájemce, aby se u mě přihlásili.

V sobotu 18. září proběhne celonárodní pouť ke sv. Ludmile na Tetín. Prosím ty, kteří mají zájem se zúčastnit, aby se nahlásili nejpozději do 20. června ve Všejanech u paní Svobodové, v Nymburce u paní Hájkové a v Sadské u paní Štěpánové. Podle zájmu, pak budeme objednávat autobus nebo hledat jiný způsob dopravy.

Royal Rangers Nymburk zve na tábor děti od 6 do 15 let v Poušti u Bechyně. Tábor je v termínu od 10. do 17. července. Kontakt na: [email protected] nebo 702 096 610

V NYMBURCE:

Příští neděli bude po mši sv. po delší době probíhat prodej knih.

POZVÁNKA OD MUDR. LÁZNIČKOVÉ:

V brněnském Centru naděje a pomoci se věnujeme životním situacím, které se týkají těhotenství, mateřství a rodičovství. Významnou část naší práce představuje úspěšná pomoc párům, kterým se nedaří otěhotnět, a hledají přirozené cesty, bez technik umělého oplodnění. O osvětu v oblasti zodpovědného rodičovství se snažíme nejen mezi dospělými.

Vnímáme jako důležité také dospívajícím předávat pravdivé informace o lidské plodnosti, povzbuzení k sebeúctě a vytváření dobrých vztahů.

Kromě individuálních konzultací nabízíme též rozmanité kurzy. Osvědčený, oblíbený kurz mezi mladými dívkami ve věku 12–18 let je týdenní prázdninový kurz Být sama sebou, letos v létě jej v našich prostorách plánujeme v termínu 19. 7. – 23. 7. 2021.

V kurzu se s dívkami zaměřujeme především na témata, která bývají někdy pro rodiče v komunikaci s dospívajícími náročná, jako je zodpovědný přístup k sexualitě. V průběhu týdne se formou testů, kvízů a her věnujeme otázkám rozvoje osobnosti, vztahů, nechybí však ani trochu odlehčující a nadšeně očekávané téma módy a kosmetiky.V rámci kurzu může dospívající dívka zjistit, v čem je dobrá, za co se může pochválit, a co naopak by bylo dobré na sobě změnit k lepšímu. Naším přáním a motivací kurzu také je, aby dívky získaly podněty, které jim pomohou např.

v komunikaci s rodiči a vrstevníky, právě ve složitém období dospívání.

Pokud by Vás kurz zaujal, ať už pro Vaši dcerku nebo vnučku, můžete se podívat na naše stránky www.cenap.cz a zjistit o kurzu více.

Také, pokud by Vás zajímala jakákoli jiná problematika, které se věnujeme, a se kterou bychom Vám nebo Vašim blízkým mohli pomoci, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu i pro Vás!