Bohoslužby během Svatého týdne budou takto:

V pondělí bude mše sv. v Nymburce na faře v 8 hod.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod.

Na Zelený čtvrtek bude mše sv. v Nymburce v kostele v 18 hod.

Na Velký pátek budou Velkopáteční obřady v 15 hod. Od 14.15 hod. bude křížová cesta.

Křížová cesta pro děti bude v Sadské od 13.30 hod.

Na Bílou sobotu bude v 9 hod. modlitba ranních chval a potom možnost adorace u Božího hrobu do 11 hod. Modlitba nešpor bude od 16.30 hod. Obřady Velikonoční vigilie budou od 20.30 hod.

Příští neděli – Hod Boží Velikonoční – mše sv. budou jako obvykle: v 8 hod. ve Všejanech, v 9.30 hod. v Nymburce a v 11.15 hod. v Sadské.

Mše sv. během Velikonočního oktávu najdete zde: Velikonoce 2024 – Program farnosti | Římskokatolická Farnost Nymburk zpovídání před Velikonocemi najdete zde: Velikonoce 2024 – svátost smíření | Římskokatolická Farnost Nymburk

Výuka náboženství tento týden NEBUDE. Nicméně nabízíme „Putování za sv. Václavem“ do Staré Boleslavy na Zelený čtvrtek (28. 3.) sraz před Hl. nádr. v Nymburce v 9.25 hod. oběd (příp. svačinu) s sebou. Případné bližší informace předá Jiří Podruh ([email protected])

Veřejné čtení z bible – pod názvem Nymburk čte bibli – bude před městskou knihovnou v Nymburce TOTO PONDĚLÍ (zítra) od 12 do 16 hod. Prosím zapojte se také!

Zhudebněné představení Pašijí bude v kapli sv. Jana Nepomuckého na Zelený čtvrtek od 19 hod.

Pochod pro život bude v sobotu 6. dubna. Od 11 hod. je v katedrále sv. Víta v Praze mše sv. za nenarozené děti. Od 13 hod. je Happening na Hradčanském náměstí a od 14 hod. pochod centrem Prahy na Václavské náměstí. Já pojedu vlakem v 9.02 hod.

Farní pouť do Krzesowa bude v sobotu 13. dubna. Informace o poutním místě zde:

Krzeszów – Europejska Perła Baroku – Oficjalna Strona Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (opactwo.eu)

Odjezd bude v 7 hod. ze Všejan, v 7.15 z Nymburka (Nám. Přemyslovců), v 7.30 ze Sadské a v 7.45 z Poděbrad (před vlakovým nádražím). Návrat okolo 19 hod. Cena za cestu, která se platí při přihlašování je 500,- Kč. Dále je potřeba počítat, že se bude platit vstupné 25 zlotých (cca 170,- Kč) a případně oběd, kdo bude chtít. Toto bude možné zaplatit v korunách v autobuse. Hlaste se v Nymburce u paní Hájkové (737 464 273 nebo [email protected]), ve Všejanech u paní Homolové a v Sadské u paní Štěpánové. Prosím, přihlaste se co nejdříve!

Taxiway – duchovně táborová akce pro mladé od 12 do 16 let bude na Králíkách od 28. 7. do 2. 8.

Náš farní tábor bude od soboty 10. 8. do soboty 17. 8. opět ve Stříbrné Skalici. Přihlášky jsou vzadu v kostele.

Děkuji moc všem, kdo přispěly na opravu střechy věže.

V NYMBURCE:

Děkuji všem, kdo pomohli s úklidem. V pátek za vás byla sloužena mše sv.

Křtiny Matyáše Hájka budou v evangelickém kostele v Nymburce v neděli 7. dubna od 14.30 hod.

V SADSKÉ:

Teď po mši sv. bude svátost smíření na faře. Ve středu budu od 16.30 hod. zpovídat v kostele