Mše sv. během týdne budou takto:

V pondělí bude mše sv. v Nymburce na faře v 8 hod.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

Ve čtvrtek bude mše sv. pro děti v Nymburce na faře v 16.30 hod.

pátek bude mše sv. v Nymburce v kostele v 18 hod.

V sobotu budou mše sv. ve Velelibech a v Budiměřicích. Ve Velelibech bude mše sv. v 9 hod. a v Budiměřicích v 10 hod. dopoledne.

sobotu bude také mše sv. v Nymburce na faře v 18 hod.

Příští neděli budou mše sv. jako obvykle: v 8 hod. ve Všejanech, v 9.30 hod. v Nymburce a v 11.15 hod. v Sadské.

Výuka náboženství bude tento týden jako obvykle v Nymburce ve čtvrtek do 15.30 hod. a v Sadské v pátek od 16.45 hod.

Ekumenická bohoslužba bude v evangelickém kostele v Nymburce za dva týdny – v neděli 21. ledna od 17 hod.

Karneval pro děti bude za tři týdny – v neděli 28. ledna – na faře v Nymburce od 15 hod.

Postní duchovní obnova s P. Janem Pasekou bude v Nymburce na faře v sobotu 24. února od 14 hod.

Tříkrálová sbírka probíhá od 1. do 14. ledna a skupinky koledníků, tří králů, přinášejí radost a požehnání lidským obydlím. Do úředně zapečetěných pokladniček mohou lidé přispět na dobročinné účely. Vykoledované prostředky jsou rozděleny mezi předem deklarovaný záměr farní charity, která je vybrala (65% výnosu), velké diecézní projekty, krizový fond (mimořádné události, pomoc v zahraničí), projekty Charity ČR a zákonné režie sbírky (5%). Tříkrálová sbírka v naší farnosti pomůže Farní charitě Nymburk s udržením služby lidem bez domova, která je v regionu unikátní. Tito lidé přicházejí do nízkoprahového centra na polévku, čaj, ohřát se, vysprchovat, oholit, použít WC, odnést si ošacení, obuv, přikrývky a jiné základní potřeby, a také pro radu a pomoc s hledáním cesty k důstojnému životu. Tříkrálová sbírka podpoří také naši půjčovnu kompenzačních pomůcek, která nemocným, hendikepovaným a seniorům umožňuje zůstat doma v péči své rodiny; potravinovou pomoc lidem a rodinám v nouzi a pomůže s údržbou tzv. “charitního obchůdku” (Kontaktní místo pro osoby bez přístřeší, lidi v nouzi a klienty půjčovny …)

V NYMBURCE:

Farní káva bude za týden – v neděli 14. 1. – po mši sv.

Připomínám, že každou středu od 17.30 do 18.30 hod. je kostel sv. Jiljí otevřený.