Bohoslužby během týdne budou takto:

pondělí a ve čtvrtek budou mše sv. v Nymburce v 8 hod.

Ve středu bude mše sv. v Sadské v 17 hod.

pátek a v sobotu budou mše sv. v Nymburce v 18 hod.

Mše sv. v pátek bude zádušní za zesnulého pana Jana Kozla.

sobotu bude také mše sv. v Budiměřicích v 10 hod.

Příští neděli budou mše sv. jako obvykle: v 8 hod. ve Všejanech, v 9.30 hod. v Nymburce a v 11.15 hod. v Sadské – ovšem POZOR! bude v kapli P. Marie Bolestné (dole u silnice).

Příští neděli bude také bohoslužba slova v kapli Jana Nepomuckého, kde budeme zvláště pamatovat na zesnulého Jana Zedricha. Tato bohoslužba bude v 17 hod.

Srdečně zveme všechny mladé od 12 let na setkání mládeže, které proběhne na faře v Lysé nad Labem – JIŽ DNES! – od 16 hod. (do 20 hod.) Můžete se těšit na společnou hru, katechezi a skupinky, opékání buřtů a vedenou modlitbu (adorace s chválami). Organizují farnosti Lysá a Nymburk. Z Nymburka budeme vyjíždět v 15.37 hod. z hlavního nádraží. Sraz před nádražím je v 15.29 hod. Návrat do Nymburka ve 20.49 hod.

Setkání pastorační rady farnosti bude tuto středu (11. 9.) v 18.30 hod. na faře v Nymburce.

Výuka náboženství v Nymburce ve školním roce 2024 – 2025 bude opět ve čtvrtek od 15.30 do 17.30 hod. Výuku zahájíme ve čtvrtek 19. září. Není třeba podávat přihlášky – stačí přijít.

Posezení ve farní charitě (Tyršova 696, Nymburk) pro všechny příznivce charitního díla anebo i pro ty, kdo se jen chtějí podívat, bude ve čtvrtek 12. 9. od 18 hod. Těšit se můžete na jemnou hudbu (kapela Pístgrás) a přátelské setkání u čaje či kávy.

Dále zveme na diskusní večer na téma: „Židovské kořeny křesťanské víry.“ Povede ho Pavla Edita Herciková, která žila 5 let ve Svaté Zemi, má doktorát z biblistiky a nyní pracuje v Pedagogickém centru Arcibiskupství pražského. Tento večer bude na faře v Nymburce v pátek 25. 10. 2024 od 19 do 21 hod.

Dále bych chtěl pozvat na tyto akce:

19. 10. – Misijní kongres dětí v Litoměřicích

23. 11. – Arcidiecézní setkání mládeže v Praze

23. 11. – potravinová sbírka v Albertu v Nymburce

V SADSKÉ:

Za týden nebude mše sv. zde, ale v neděli 15. 9. bude poutní mše sv. v kapli P. Marie Bolestné v 11.15 hod.