Mše sv. v Nymburce během týdne budou podle obvyklého pořádku. Tedy v pondělí a ve čtvrtek zde budou mše sv. v 8 hod. V pátek a v sobotu zde budou mše sv. v 18 hod.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod.

Dnes se slaví posvícení v Sadské. Posvícení v Nymburce bude za týden – v neděli 6. září.

Srdečně vás chci všechny pozvat na opožděnou oslavu 20. výročí od mého kněžského svěcení. Nechci být nějak oslavován, ale určitě je to příležitost poděkovat Pánu Bohu a společně se sejít a vytvářet společenství. Sejdeme se DNES ve 14 hod. na farní zahradě v Nymburce. Prasátko a pivo je zajištěno, pro děti bude několik soutěží, pro dospělé jen jedna, čeká nás vystoupení hudební skupiny Kroužek a především vzájemné popovídání. Děkuji všem, kdo se podílejí na organizaci. Soutěž pro dospělé je „O nejlepší slanoví“ (slané cukroví, zákusky, pochutiny) a to tak, že můžou soutěžit všichni. Kdo se chce zúčastnit, nechť přinese na dýchánek něco dobrého, ale POZOR! Ne sladké, ale SLANÉ ZÁKUSKY. Pro účely hodnocení se odevzdá na místě 5 kousků a zbytek se dá do éteru pro občerstvení ostatních účastníků Dýchánku. Odborná porota zhodnotí krásu vizáže, vůni, chuť a společenský přínos. Pro vítěze bude odměna jistá!

Výuka náboženství začne ve čtvrtek 17. září v 15.15 hod. Také ve školním roce 2020 – 2021 bude výuka náboženství probíhat pro všechny věkové kategorie vždy ve čtvrtek od 15.15 do 17.15 hod.

Ekumenická biblická hodina bude v sále za evangelickým kostelem ve středu 9. září – tedy od středy za týden – od 18 hod. Tentokrát ji povede bratr farář Československé církve Husitské Jan Kohout.

V NYMBURCE:

Moc prosím o pomoc s úklidem kostela, který bude TENTO čtvrtek (3. 9.) od 17.30 hod.

VE VŠEJANECH:

Příští neděli bude od 7.35 hod. eucharistická adorace.

V SADSKÉ:

Teď po mši sv. bude příležitost ke svátosti smíření.

Za týden bude po mši sv. eucharistická adorace.

Koncert se skladbami Vivaldiho, Schuberta, Händla a dalších proběhne v kostele sv. Apolináře v Sadské již ZÍTRA (pondělí 31. 8.) od 18 hod.