Milí farníci,

věříme, že Bůh slyší prosby těch, kdo k němu volají. Někdy nás samozřejmě vyslyší jiným způsobem, než jsme čekali, ale naše modlitby určitě nejsou nikdy zbytečné. Rozhodl jsem se vás poprosit, abychom se ve čtvrtek 1. září postili a modlili za dar zdraví pro Lukáše Jeleně. Prosme našeho Nebeského Otce, aby na přímluvu Panny Marie a našeho patrona sv. Jiljí, pomocníka v nouzi, dal Lukášovi zdraví, pokoj a radost, a také všem jeho blízkým.

Formu půstu si zvolte sami. K modlitbám se můžete připojit doma či jinde nebo se zúčastnit tiché adorace, která bude probíhat v kostele sv. Jiljí v Nymburce od 17 do 20 hod. Ve 21 hod. se splečně spojíme v desátku růžence: „Který z mrtvých vstal.“ Každý se bude modlit tam, kde právě je. V této modltbě desátku ve 21 hod. zkusme pokračovat i v dalších dnech.

Samozřejmě je na každém, zda tuto výzvu přijme. Je to má prosba.

Předem děkuji a přeji učitelům, žákům, studentům i jejich rodičům uspěšný start do nového školního roku a vše dobré od Pána Ježíše!

P. Jaroslav Krajl