Mše sv. v Nymburce během týdne budou takto:

pondělí – slavnost sv. Václava – mše sv. v Nymburce NEBUDE! Bude poutní mše sv. ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí v 10 hod. (Roušky s sebou!)

V naší farnosti bude poutní mše sv. ve Velelibech v 16 hod.

Ve čtvrtek bude mše sv. v 8 hod.

pátek a v sobotu zde budou mše sv. v 18 hod.

Ve středu bude mše sv. ve Všejanech v 15 hod. Setkání seniorů budou až na jaře.

Výuka náboženství na faře v Nymburce také ve školním roce 2020 – 2021 probíhá pro všechny věkové kategorie vždy ve čtvrtek od 15.15 do 17.15 hod.

Výuka náboženství na faře v Sadské probíhá v pátek od 16.30 hod.

POZOR ZMĚNA!!! V neděli 4. října BUDE mše sv. v Sadské. Mše sv. v Sadské naopak nebude v neděli 18. 10. – tedy za tři týdny.

Tuto sobotu (3. 10.) proběhne setkání misijních klubek na Tetíně. Mše sv. na Tetíně začíná v 10.30 hod. Čeká nás hra o sv. Ludmile, stezka Tetínskými tajemstvími, … Sraz účastníků před hl. nádražím v Nymburce v 6.55 hod. Vezměte si s sebou svačinu, oblečení do přírody, pláštěnku. Návrat do 20 hodin.

Pozor změna! Žehnání zvířat proběhne v neděli 4. 10. před bočním vchodem kostela sv. Jiljí v Nymburce již od 14 hod.

Koncert smíšeného pěveckého sboru sv. Cecílie proběhne v kostele sv. Václava ve Velelibech za týden – v neděli 4. 10. od 15 hod.

V pátek a v sobotu (2. a 3. 10.) se konají krajské a na některých místech i senátní volby. Dovolte, abych citoval z Katechismu katolické církve, ze článku 2240: „Podřízenost autoritě a spoluzodpovědnost za obecné blaho nesou s sebou mravní požadavek platit daně, vykonávat volební právo a bránit zemi.“

Tento rok začínáme přípravu na biřmování pro mladé od 14 do 24 let. První setkání bude ve čtvrtek 22. října v 16.15 hod. Příprava bude pravděpodobně probíhat ve čtvrtky jednou za dva týdny od 16.15 hod. Předpokládané udílení svátosti biřmování je květen 2022. Starší zájemci o svátost biřmování budou moci absolvovat přípravu od podzimu 2021.

V úterý 3. listopadu 2020 navštíví naši farnost pan kardinál Dominik Duka, aby vykonal vizitaci farnosti. V rámci této návštěvy bude v 18 hod. mše sv. v kostele sv. Jiljí v Nymburce a po ní diskuse s farníky.

VE VŠEJANECH:

Za týden bude od 7.35 hod. eucharistická adorace.

V SADSKÉ:

Teď po mši sv. bude příležitost ke svátosti smíření. Za týden bude po mši sv. eucharistická adorace.