Bohoslužby v týdnu budou – dá-li Pán – takto:

pondělí bude v Nymburce mše sv. v 8 hod.

Ve středu bude v Nymburce mše sv. v 16 hod. a po ní SETKÁNÍ SENIORŮ na faře.

Ve čtvrtek bude v Nymburce mše sv. v 8 hod.

V pátek a v sobotu budou mše sv. v Nymburce v 18 hod.

V pátek začíná mší sv. NOC KOSTELŮ, v naší farnosti budou kromě Nymburka otevřené také kostely ve Všejanech, ve Velelibech, v Sadské a ve Velence. V Nymburce upozorňuji na koncert Pavla Helana, který začíná ve 20 hod.

V pátek je také první pátek v měsíci, ale zpovídat budu pouze před mší sv. a adorace je až na závěr noci kostelů.

Příští neděli, na slavnost Nejsvětější Trojice, budou mše sv. takto: 8.00 hod. – Všejany; 9.30 hod. – Nymburk; 11.15 hod. – Sadská.

Příprava na první sv. přijímání bude zítra od 17 hod. na faře v Nymburce. Tentokrát je třeba, aby byl přítomen někdo z rodičů nebo prarodičů. Budeme končit v 17.45 hod.

První sv. přijímání proběhne za dva týdny – v neděli 11. června – při mši sv. v Nymburce v 9.30 hod. V neděli 11. 6. nebude mše sv. v Sadské!

Svatodušní ekumenická bohoslužba bude v našem kostele sv. Jiljí v Nymburce JIŽ ZÍTRA (v pondělí 29. 5.) od 18 hod. Prosím o pomoc s přípravou občerstvení po bohoslužbě. Pokud možno dejte vědět paní Hájkové, co byste jako občerstvení přinesli – osobně nebo na email: [email protected] Děkuji!

Výuka náboženství bude v Nymburce jako obvykle ve čtvrtek v 15.30 hod. Místo náboženství v Sadské bude zpovídání na faře v Nymburce v pátek od 16.45 hod.

Pouť našeho vikariátu do katedrály sv. Víta v Praze proběhne TUTO sobotu 3. 6. Bude tam od 10 hod. mše sv. a potom prohlídka katedrály s prof. Janem Roytem. Není třeba se hlásit. Je možno se k nám přidat – pojedeme vlakem v 8.02 hod. z Nymburka.

FARNÍ TÁBOR: bude 12. – 19. 8. 2023 – přihlášky jsou vzadu v kostele.

ZBÝVÁ POSLEDNÍCH PÁR VOLNÝCH MÍST NA TAXIWAY CAMP (pro mladé 12 – 16 let), který se koná od neděle 27. 8. odpoledne do pátku 1. 9. – zde: https://adcm.cz/2023/03/15/taxiway-camp-2023-prihlasovani/

Připomínám Světový den mládeže v Lisabonu: 1. – 6. 8. (dny v diecézích už od 26. 7.)

V NYMBURCE:

Každou středu od 17.30 do 18.30 hod. je kostel sv. Jiljí otevřený.

Prosím o pomoc s úklidem našeho kostela TENTO čtvrtek 1. 6. od 17.30 hod.

VE VŠEJANECH:

Za týden bude eucharistická adorace v 7.35 hod.

V SADSKÉ:

Teď po mši sv. bude příležitost ke svátosti smíření. Za týden bude eucharistická adorace.