Slavíme Hod Boží Velikonoční. Přeji všem požehnané Velikonoce!

Uposlechněme výzvu našich biskupů a pokračujme každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie. Text modlitby na konci ohlášek.

Také v OKTÁVU VELIKONOČNÍM SE RUŠÍ VŠECHNY VEŘEJNÉ MŠE SV. Mši sv. z 2. neděle Velikonoční z našeho kostela bude možné sledovat v přímém přenosu v sobotu 18. 4. od 18.15 hod. na webu: https://nymburk.farnost.cz/bohosluzba-online/

Mše sv. na zapsané úmysly budou odslouženy. Biskupové udělili generální dispens od účasti na nedělní mši sv.

Je možné domluvit INDIVIDUÁLNÍ SV. PŘIJÍMÁNÍ během 2. neděle Velikonoční 19. 4.

Sv. přijímání je třeba domluvit telefonicky předem. (Vládní nařízení umožňuje výjimku k zajištění individuální duchovní péče a služby.) Najednou budou moci být přítomni pouze jednotlivci nebo rodiny, které žijí společně pod jednou střechou. Volejte na můj mobil: 604 36 52 37. Prosím volejte včas a dodržujte domluvené časy. Dále připomínám užívání roušek a sv. přijímání pouze na ruku.

Je také možné domluvit SVÁTOST SMÍŘENÍ na faře v Nymburce (v sále s bezpečnou vzdáleností a rouškami). Prosím volejte včas na můj mobil: 604 36 52 37.

Kostel sv. Jiljí v Nymburce bude otevřený kromě úterý vždy od 16 do 18 hod.

Prosím dodržujte dvoumetrový odstup a noste roušky či jakékoli vhodné náhrady.

Pokud je někdo nemocný, tak mi zavolejte, abych mohl přijít udělit svátosti. Teď již díky dobrotě Boží a vaší roušky mám a neměl bych tak nemocného ohrozit.

K výuce náboženství je možné využít materiály na: https://deti.vira.cz/v-karantene Ve čtvrtek opět najdete na stránkách testík pro různé věkové kategorie a v pátek pak správné odpovědi.

Prosíme všechny, aby využili televizi NOE, rádio Proglas, www.cm-fatima.cz a další bohoslužby on-line: https://www.mseonline.cz/

AŽ DO ODVOLÁNÍ SE RUŠÍ VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ, MISIJNÍ KLUBKO, KŘÍŽOVÉ CESTY, ADORACE, VŠECHNA SETKÁNÍ, SPOLEČENSTVÍ APOD. RUŠÍ SE TAKÉ POUŤ DO KŘEŠOVA.

Paní Renata Matějková, která připravuje informační vývěsky charity by chtěla na vývěsku pro dobu velikonoční dát naše názory, prosby, modlitby, rady, povzbuzení, vtipy, poděkování, … jak prožíváme tyto dny pandemie. Tedy vše proti trudomyslnosti, co by nás navzájem povzbudilo. Např.: Jak se bráníte proti špatným myšlenkám? Jak budete prožívat letošní Velikonoce? Jak tuto situaci, kterou teď prožíváme, vnímají věřící lidé? Jak povzbuzujete druhé? Jak pomáháte? … Vaše podněty zasílejte na e-mail: [email protected].

Charita ČR vyhlásila veřejnou sbírka pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění COVID-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

Číslo sbírkového účtu: 44665522/0800                                VS: 90619

DMS ve tvaru CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90                 na číslo 87 777

DMS ve tvaru TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90         na číslo 87 777

Farní tábor bude – dá-li Pán – v tomto roce od soboty 8. srpna do 15. srpna pro první stupeň ZŠ. Druhý stupeň bude končit ve středu 19. srpna.

Z výzvy našich biskupů:

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.

Je možné také připojit modlitbu navrženou předsedou rady Evropských biskupských konferencí:

Bože náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna jako lékaře našich duší a našich těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době

v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné, utěš jejich rodiny,

dej moudrost našim vládcům, sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v okamžiku posledního soudu, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem svatým žiješ a kraluješ

na věky věků. Amen.

Maria, matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!